Jäsenseurat

A

AC Kirkkonummi - ACK

Agility (AGRY)

Agility Sport Team (AST)

AgiToko Dogs (ATD)

Akagi

Alppilan Salamat

Atlas Vantaa

B

Blackbirds

Blues Juniors

Blues Volley

BMX Helsinki

Border Agility Team (BAT)

Borgå Simmare - Porvoon Uimarit (BS-PU)

C

Canoa

Cetus

Combo

Comets

Cycle Club Helsinki (CCH)

D

Dicken

E

Ekenäs simsällskap

Elise

Esbo Bollklubb (EBK)

Esbo IF

Esbo Skytteförening ESF

Espoo Basket Team (EBT)

Espoo Squash Rackets Club (ESRC)

Espoon Akilles

Espoon Golfseura

Espoon Hiihtoseura (EHS)

Espoon Jäätaiturit (EsJt)

Espoon Kehähait

Espoon Kiekkoseura (EKS)

Espoon Latu

Espoon Merenkävijät (EMK)

Espoon Miekkailijat

Espoon Palloseura (EPS)

Espoon Palloseuran Jääkiekko (EPS Hockey)

Espoon Pesis

Espoon Taitoluisteluklubi (ETK)

Espoon Tapiot

Espoon Telinetaiturit (EsTT)

Espoon TKD-seura

Espoon Verkkopalloseura (EVS)

Espoon Voimistelu- ja Liikuntayhdistys (ESVOLI)

Etelä-Vantaan Taitoluistelijat (EVT)

Etelä-Vantaan Urheilijat (EVU)

F

FC Honka

FC Kasiysi Espoo

FC Kontu

FC Viikingit

FC WILD

Fliku

Friskis&Svettis

Friskis&Svettis Vantaa

Funky Cheer Team Espoo (FTE)

Funky Team (FT)

G

Gladius

Golden Spirit (GS)

GrIFK Handboll

GrIFK Ishockey

GrIFK Salibandy

H

Haikkoon Kuntoilijat (HaKu)

Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH

Haukilahden Pallo HooGee

Haukilahden Urheiluampujat (Haur)

Helsingfors Segelsällskap (HSS)

Helsingfors Simsällskap (Simmis)

Helsingfors Skridskoklubb - Helsingin Luistinklubi (HSK)

Helsingin Agility Urheilijat (HAU)

Helsingin Ju-jutsuklubi (HJJK)

Helsingin Kanoottiklubi (HKK)

Helsingin Kiekko-Tiikerit

Helsingin Kisa-Toverit (HKT)

Helsingin Latu

Helsingin Luistelijat (HL)

Helsingin Melojat (HeMe)

Helsingin miekkailijat (HFM)

Helsingin Naisvoimistelijat

Helsingin NMKY (HNMKY)

Helsingin Nykyaikaiset 5-ottelijat

Helsingin Paini-Miehet (HPM)

Helsingin Palloseura (HPS)

Helsingin Shukokai Karate

Helsingin Taekwondoseura

Helsingin Taido

Helsingin Taitoluisteluklubi (HTK)

Helsingin Tarmo

Helsingin Uimarit (HU)

Helsinki Athletics Cheerleaders HAC

Helsinki Lacrosse Club (HLC)

Helsinki Roller Derby (HRD)

Helsinki Triathlon (HelTri)

Herakles

HJK - Helsingin Jalkapalloklubi

HKK-Dragon

HKK-Talviuimarit

Hosin Sul Taekwon-do

HOT

HS127

HTU Stadi

Humallahden Venekerho HVK

Husaariratsastajat (HusR)

Hyvinkää Falcons

Hyvinkää Ringette

Hyvinkään Hiihtoseura (HyHs)

Hyvinkään Jää-Ahmat

Hyvinkään Ponteva (HyPo)

Hyvinkään Pursiseura (HYP)

Hyvinkään Rasti (HyRa)

Hyvinkään Seudun Urheilijat (HSU)

Hyvinkään Taitoluistelijat (HyTL)

Hyvinkään Uimaseura (HyUS)

Hyvinkään Voimistelu ja Liikunta Hyvoli

I

IF Gnistan

IF Sibbo-Vargarna

Itä-Hakkilan Kilpa

Itä-Helsingin Agilityharrastajat (I-HAH)

J

Janakkalan Jana

Janakkalan Koirakerho (JANKK)

Jukolan Pojat (JP)

Järvenpään agilityurheilijat (JAU)

Järvenpään Kehäkarhut

Järvenpään NMKY (JäNMKY)

Järvenpään Ratsastusseura (JRS)

Järvenpään Voimistelijat (JäV)

K

Kallio Rolling Rainbow (KRR)

Kallion Naisvoimistelijat

Kannelmäen Voimistelijat (KaVo)

Karkkilan Pojat (KaPo)

Katajanokan Kunto - Skattan Kondis

Kauniaisten Taitoluisteluklubi (KaTa)

Kellokosken Alku (KelA)

Kellokosken Naisvoimistelijat

Kenttäurheilijat-58 (KU-58)

Keravan Agility Team (KAT)

Keravan Voimistelijat KNV

Keravan Urheilijat (KeU)

Keski-Uudenmaan Sukeltajat

Keski-Uudenmaan Yleisurheilu (KUY)

Ki-Ken-Tai-Icchi

Kibudo

Kiekko-Nikkarit

Kiekko-Vantaa Itä

Kirkkonummen Judoseura

Kirkkonummen Kennelkerho (KKK)

Kirkkonummen Tempo

Kirkkonummen Urheilijat (KirkU)

Kirkkonummi Rangers

KJT-Hockey

Klaukkalan NMKY

Koivukylän Palloseura (KoiPS)

Korson Kunto (KorsKu)

Korven Urheilijat

Kouvolan liikunta- ja voimisteluseura Tempo (Tempo)

Kunto ja Terveys

Kurra Hockey

Kyrkslätt Idrottsförening (KyIF)

Käpylän Pallo (KäPa)

Käpylän Voimistelijat

L

Laajasalon Naisvoimistelijat

Laajasalon Palloseura (LPS)

Latokasken Tiikerit 2015 (LaT15)

Leppävaaran Budoseura, LEBUDO

Leppävaaran Pyrintö (LePy)

Leppävaaran Sisu

Liikuntaseura Syke Tuusula

Liikuntaseura Vihti-Gym

Lohjan JumppaJussit

Lohjan Naisvoimistelijat (LNV)

Lohjan Taekwondoseura

Lohjan Taitoluistelijat

Lohjan Urheilijat

Länsi-Uudenmaan Urheilijat (LUU)

M

M-Team

Malmin Palloseura (MPS)

Masalan Kisa (MasKi)

Maunulan Naisvoimistelijat (MNV)

Maunulan Spinni (Spinniskola)

Meido-Kan

Mellunkylän Kontio

Merenkävijät

Merimelojat

Myllypuron Taitoluisteluklubi (MTK)

Mäntsälän Jää-Tiikerit

Mäntsälän Jäätaiturit (MJT)

Mäntsälän Urheilijat (MU)

Mäntsälän Voimistelijat (MäV)

N

Naarasleijonat NALE

Nordcenter Golf & Country Club (NGCC)

Nummelan Judo

Nummelan Palloseura (NuPS)

Nurmijärven Jalkapalloseura (NJS)

Nurmijärven Pöytätennisseura

Nurmijärven Taitoluistelijat NTL

Nurmijärven Voimistelu ja Liikunta NuVoLi

Nurmijärvi Seven Ringettes (NSR)

O

Olarin Voimistelijat (OVO)

Oulunkylän Kiekko-Kerho (OKK)

Oulunkylän Taitoluisteluklubi (OTK)

P

Pakilan Veto

Pakilan Visa

Pakilan Voimistelijat PNV

Pakkalan Palloseura (PPS)

Pallo-Pojat Juniorit (PPJ)

Pantterit

Parkour Akatemia

Pitäjänmäen Tarmo (PiTa)

Pohjois-Espoon Ponsi (PEP)

Pohjois-Haagan Urheilijat (FC POHU)

Porkkalan Ampujat (PorkkA)

Porvoon Liikunnallinen Iltapäiväkerho (Spurttis)

Porvoon Nyrkkeilyseura (PoNS)

Porvoon Salibandyseura

Porvoon Taitoluistelijat (PTL)

Porvoon Tarmo

Porvoon Urheilijat

Porvoonseudun Koiraharrastajat (PORSK)

PuHu Juniorit

Puistolan Urheilijat (PuiU)

Pukkilan Vesa

PuMa Volley

Puotinkylän Valtti

R

Raision Nuorisokiekko (RNK)

Rajamäen Rykmentti

Riihimäen Agility (RimA)

Riihimäen Moottoripyöräkerho Kahvakopla

Riihimäen Seudun Kennelkerho (RSKK)

Riihimäen Taitoluistelijat (RTL)

Riihimäen Uimaseura (RiUS)

Riihimäen Urheilusukeltajat (RiUSuk)

Riihimäen Voimistelu ja Liikunta (RiVoLi)

Robin Hood

S

SAMBO-2000

Sammatin Sampo

SAPA

Savate Club

SB Vantaa

SC Hawks

SC Vantaa

Sibbo Skyttegille (SSG)

Simmis Wanda (SiWa)

Skydive Finland (SDF)

Smash

Spirit Shakin' Cheerleaders (SSC)

Sport Club Hyvinkää (SCH)

Suomalainen Voimisteluseura (SVS)

Suomalainen Voimisteluseura Espoo (SVS Espoo)

Suomen Budokeskus

Suomen Moottoriveneklubi

Suomen Taitovoimisteluklubi (STVK)

Sykki

T

Taekwondo Nurmijärvi

Taekwondo Vihti

Tahtitassut

TanssiDans

Tanssikoulu Tanssin Maailma Ketonen

Tanssiurheiluseura Blue & White

Tapanilan Erä

Tapiolan Voimistelijat

Tarkkisten Kyläyhdistys

Tellus

Tikkurilan Judokat

Tikkurilan Naisvoimistelijat (TNV)

Tikkurilan Palloseura (TiPS)

Tikkurilan Taitoluisteluklubi (TTK)

Touhun Pojat Lauttasaari (ToPoLa)

Triathlon Vantaa

Turun Riennon Taitoluistelu (TRT)

Tuusulan Luistelijat (TL)

Tuusulan Nyrkkeilyseura (TuusNy)

Tuusulan Palloseura (TuPS)

Tuusulan Tennisseura (TTS)

Tuusulan Uimaseura (TuUS)

Tuusulan Voima-Veikot (TV-V)

U

Uimahyppyseura Tiirat

V

Vanders

Vantaa Diving

Vantaan Hiihtoseura (VHS)

Vantaan Jukara

Vantaan Kilpatanssijat (Vakita)

Vantaan Latu

Vantaan Moottorikerho (VMK)

Vantaan Pyörre

Vantaan Salamat

Vantaan Taft

Vantaan Voimisteluseura (VVS)

Veikkolan Veikot (VeVe)

Vesta

Vihdin Salisudet (VSS)

Vihdin Taitoluistelijat (VTL)

Viipurin Nyrkkeilijät (VN)

Voimisteluklubi Lohja

Voimisteluseura Bounce Espoo

Voimisteluseura Helsinki - VSH

Voimisteluseura Keski-Uusimaa (VSK-U)

Voimisteluseura Kieppi

Vuosaaren Viikingit

W

WAU

Wilhelm Tell

Y

Ylästön Urheilijat

Å

Ådalens Idrottsförening (ÅIF)

Ö

Östersundom IF (ÖIF)

Östersundomin Sisu - Össi